Sportske Vijesti: Jan Eydenzon Pobjednik Je Ruskog Prvenstva

Sadržaj:

Anonim

Sportske vijesti: Jan Eydenzon pobjednik je ruskog prvenstva

A omski "podmorničari" prikupili su zbirku nagrada

Sveruska natjecanja u podvodnim sportovima održavaju se od 25. do 29. siječnja u čeljabinskom 50-metarskom bazenu "Stroitel". Juniori i juniori 14-17 godina, kao i dječaci i djevojčice 12-13 godina, natječu se u plivanju perajama, plivanju u klasičnim perajama i ronjenju. Kao dio tima regije Omsk, dvoje sportaša već su postali pobjednici natjecanja u najmlađoj od ovih dobnih kategorija.

Maria Badilova uspjela se popeti na postolje 4 puta. Prvog dana osvojila je 2 srebrne medalje - na udaljenostima od 100 i 800 metara u perajama. Drugi dan dodane su im još 2 srebrne medalje - Marija je bila druga u utrci na 50 metara perajama, kao i u utrci na 200 metara perajama. Artyom Kornienko osvojio je još 2 medalje. Broncu je osvojio na 200 i 400 metara u klasičnim perajama.

U glavnom gradu Udmurtije nastavlja se borba za nagrade ruskog prvenstva u gađanju zračnom puškom i sveruskih natjecanja u zračnom pištolju i malokalibarskom gađanju među sportašima mlađim od 21 godine. Više od 400 sudionika iz 39 regija zemlje došlo je u Iževsk.

28. siječnja u okviru ruskog prvenstva igrale su se medalje u gađanju zračnom puškom na pokretnu metu na udaljenosti od 10 metara. Gospodar sporta Rusije Yan Eydenzon, predstavnik Omske regije, postao je najbolji u ovoj disciplini. Pobjedničko postolje posjetio je i naš Arseny Shishigin, koji je osvojio "broncu". Drugo mjesto zauzeo je Nikita Oreshkov iz Krasnojarskog teritorija.

Tako danas ekipa omske regije već ima 3 "pijedestala". Podsjetimo, 27. siječnja Kirill Altukhov osvojio je brončanu medalju u vježbi "zračna puška, pucajući u pokretnu metu na udaljenosti od 10 metara".